فرهاد الیاسی

رئیس کمیته کسب و کارهای مجازی

بنیانگذار آن واش و آن شیم

مشاور و منتور

کارآفرین

تسهیلگر

فرهاد الیاسی

رئیس کمیته کسب و کارهای مجازی

بنیانگذار آن واش و آن شیم

مشاور و منتور

کارآفرین

تسهیلگر

نوشته های بلاگ

استارتاپ ویکند چیست؟

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ آموزشی

استارتاپ ویکند تبدیل کننده تفکرات به فرصت های شغلی می باشد. به عبارتی به ما فرصت می دهد که افکار خود را برای تبدیل به فرصت شغلی ارائه دهیم .

استارتاپ ویکند فرصتی است برای تسلط برایده‌ها و تجربیات و افکار خود در برابر یک فرصت شغلی می‌باشد.

استارتاپ ویکند فرصتی است برای اشنایی افراد دارای روحیه و انگیزه کارافرینی با یکدیکر می باشد .به عبارتی فرصت مهمی برای ما می باشد که افکار خود را ارائه دهیم و کار افرینی کنیم .

مزایا و نحوه‌ی برگزاری استارتاپ ویکند

مزایای استارتاپ ویکند این است که به ما اجازه ارائه نظرات را می دهد که ممکن است به فرصت شغلی هم تبدیل شود .

فرصت دیدار افراد علاقمند به کسب و کار یا کارافرینی را با افرادی که دارای استعداد های کار افرینانه هستند می دهد .

نحوه برگزاری آن بدین صورت است که شامل یک دوره سه روزه (۵۴ ساعته) که بیشتر دوره ها اخر هفته بر گزار می شود .

در این دوره شرکت کنندگان از هر گروهی (برنامه نویس ، طراح گافیک و …) گرد هم می آیند که در طی این ۵۴ ساعت ایده های شان را مطرح کرده و برای اجرای ایده ها گروهایی تشکیل می دهند.

مهم‌ترین و مفیدترین ویژگی‌ استارت آپ ویکند

ایجاد فرصتی برای روبرو شدن ما با افراد در دنیای واقعی که دارای ایده‌های مهم می باشند روبرو شویم وبه کمک انها به خواسته خود رسید و می‌توانیم برنامه‌ای به‌ صورت واقعی و تجربی با افراد مرتبط و متخصص را برای رسیدن به اهداف خود تجربه کنیم . که در آن ما با فرصت های کم نظیر روبرو می شویم.

 

 استارتاپ ویکند چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱- کشف استعداد ها

با استارتاپ ویکند می توان جایگاه کار آفرینی و پیشرفت خود را کشف کرد. اینکه تسلط و قدرت کار افرینی ما در چه حدی میباشد مشخص می شود .

با استفاده از استارتاپ مسیر مشخص و اختصاصی خود را طی کرده و از مسیرهای تکراری دوری کرده، استارتاپ ما را از منابع نزدیک محل سکونت یا محل کار خود که مرتبط با آن می باشد را با خبر می کند .

۲ – زمینه فراگیری

استارتاپ ویکند زمینه یادگیری شروع یه کسب و کار خوب و کارافرینی را برای ما فراهم می کند. یادگیری با تجربه و تلاش تحقق می یابد و این تنها راهی است که در زمان کمتری صورت گرفته و یادگیری بیشتری را به همراه خواهد داشت .

کتاب و سخنرانی و … به تنهایی قادر به رفع نیاز های ما در راه پیشرفت نخواهد بود .

۳- برقراری ارتباط

در استارت تاپ ویکند امکان برقراری ارتباط مارا با افرادی که در حال انجام کار های بزرگ هستند و کارافرینی می کنند را فراهم می کند .

در استارت اپ ویکند امکان به اشتراک گذاشتن ایده های خود با دیگران وجود دارد که زمینه ایجاد کار گروهی را برای ما فراهم می کند . و در آن می توان افراد هم فکر خود و مطابق با شغل وسلیغه خود پیدا کرد .

۴– شروع

در استارتاپ شروع بسیار ساده و انگیزه تلاش را در ارائه تفکرات کامل تر بیشتر می کند و ما را در مسیر پیشرفت و رسیدن به اهداف خود یاری می دهد.

تفاوت آن با دیگر استارتاپ ها این است که مسیر ما را در راه رسیدن به اهدف خود کوتاه تر و راحت تر کرده است. این استارتاپ تنها با ۵۴ ساعت آموزش ما را در رسیدن به اهداف مان یاری می کند.

دوره اموزشی استارتاپ که در طی ۵۴ ساعت صورت می گیرد شامل هزینه بسیار کمی می باشد که با هزینه ناچیز ما را به اهداف خود نزدیک تر و اینده روشن تری را برای ما رقم خواهد زد.

همچنین استارتاپ ویکند فرصت دیدار با کارافرینان هم فکر در زمینه کسب و کار را برای ما فراهم می کند.

استارتاپ ویکند به ما کمک می کند تا پیشرفت های مفید و بزرگی را تجربه کنیم .

موضوع مهمی که در استارتاپ ویکند به‌ آن اهمیت بیشتری داده شده است اجرا می باشد.

در پایان هر دوره تمام گروه های شرکت کننده در استارتاپ ویکند برنامه های پیشنهادی خود را به مربیان استارت تاپ ویکند ارائه می دهند.

به دلیل تجربی بودن برنامه است که می توان ادعا کرد که فعالیت در استارت تاپ ویکند برتر از کتاب و بسته های اموزشی و … می باشد.

 

منبع: startup3.ir

برچسب:
یک دیدگاه بنویسید